دوزیستان ایران اثر مهندس باربد صفایی مهرو و دکتر هانیه غفاری کتاب برتر کشور شد

کتاب "دوزیستان ایران"  اثر تألیفی مهندس باربد صفایی مهرو و دکتر هانیه غفاری از اساتید دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان در نخستین همایش ملی تنوع زیستی و بر اساس رای هیات داوران این دوره، به عنوان کتاب برتر انتخاب شد.
در آیین افتتاحیه اولین همایش ملی تنوع زیستی که با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست، آقای عیسی کلانتری و مدیرکل دفتر موزه ملی و تاریخ طبیعی روز بیست و یکم مهرماه 99 برگزار شد، کتاب «دوزیستان ایران راهنمای جامع زیست شناسی، بوم شناسی و حفاظت» بعنوان کتاب برتر انتخاب و از نویسندگان آن تقدیر شد.
 
همچنین در این مراسم از از دکتر مهدی رجبی زاده نویسنده کتاب مارهای ایران نوشته (کتاب برگزیده دوره )، دکتر علیرضا زمانی نویسنده کتاب عنکبوت ها و عقرب های ایران ، دکتر مجید اسکندری نویسنده کتاب طبیعت گردی با گیاهان ایران، دکتر اصغر عبدلی نویسنده کتاب ماهیان آبهای داخلی ایران و مهندس علیرضا نادری نویسنده کتاب پروانه های ایران با عنوان کتاب های برتر تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

کتاب راهنمای جامع دوزیستان ایران منتشر شد

کتاب راهنمای جامع دوزیستان ایران در قطع رقعی بصورت تمام رنگی با همکاری موسسه خزنده شناسان پارس و دانشگاه کردستان منتشر شد. مخاطبین اصلی این کتاب دانشجویان، متخصصین، پژوهشگران و علاقه‌مندان رشته های محیط‌زیست، بوم شناسی، جانورشناسی، زیست شناسی، گردشگری، اکوتوریسم و همچنین کارشناسان و محیط بانان سازمان حفاظت محیط‌زیست و ادارات وابسته به آن هستند. لازم به ذکر است این کتاب جامع منطبق بر سرفصل وزارت علوم یکی از منابع اصلی درس خزندگان و دوزیستان ایران در مقطع کارشناسی رشته محیط‌زیست است.
نویسندگان این کتاب باربد صفائی مهرو رئیس هیات مدیره موسسه خزنده شناسان پارس و دکتر هانیه غفاری عضو هیات علمی دانشگاه کردستان هستند که سالهاست در عرصه حفاظت و مطالعه خزندگان و دوزیستان کشور فعالیت می نمایند.

کتاب راهنمای جامع دوزیستان ایران منتشر شد

این کتاب در ۳۳۱ صفحه مشتمل بر ۲۲ گونه دوزیست از ۱۳ جنس و ۷ خانواده است که با بهره-گیری از ۴۵۰ تصوير رنگي بی نظیر از دوزيستان ايران و زیستگاه های آن ها جنبه های منحصربفرد زندگی آن ها به نمايش درآورده است. همچنین ۲۲۰۰ نقطه پراکنش دوزيستان ايران در قالب نقشه های پراکنش توپوگرافی گونه ها در کتاب گنجانده شده اند که می تواند برای علاقمندان به مطالعه این گروه از مهره داران بسیار مفید باشد.

قیمت کتاب: دویست و ده هزار تومان

** برای محیط بانان، لیدرهای طبیعت و دانشجویان ارسال پستی رایگان است. 

همچنین میتوانید این کتاب را بعنوان هدیه برای محیط بان مورد نظر خود خریداری نمایید که از این طریق برای ایشان ارسال گردد.

علاقمندان می توانند این کتاب نفیس را بوسیله ثبت سفارش کتاب بصورت مستقیم از طریق شماره تماس ۰۹۱۹۱۰۷۰۶۰۱ تهیه نمایند.

**جهت ثبت سفارش: نام، نام خانوادگي، آدرس پستي به همراه کدپستي را در يک پيام به اين شماره ارسال کنيد.

 کتاب راهنمای جامع دوزیستان ایران منتشر شدکتاب راهنمای جامع دوزیستان ایران منتشر شد

موسسه خزنده شناسان پارس برنده جایزه برتر دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در سال نود و هشت

مراسم اختتامیه دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش در هفدهم آذر سال نود و هشت با حضور دوستداران و فعالان محیط زیستی کشور در تهران برگزار شد. بیش از نود و یک انجمن و فرد از یازده استان فارس، لرستان، تهران، سیستان، کهگیلویه، خوزستان، بوشهر، کردستان، مازندران، گلستان و هرمزگان کاندید دریافت جایزه دکتر رادمنش در سال نود هشت بودند که هیات داوران موسسه خزنده شناسان پارس را منتخب دریافت جایزه ویژه نمودند.

محسن خیرالهی دبیر جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش نیز در این مراسم گفت: این جایزه بعنوان فرآیندی مردمی و با مدیریت بخش خصوصی ساز و کاری است برای شناسایی، معرفی، تقدیر و حمایت از همه کسانی که بصورت گروهی یا فردی برای پاسداشت سرزمین خود داوطلبانه تلاش می کنند. وی با بیان این که تقدیر و تشکر از اقدامات و فعالیت افراد موجب انگیزه بخشی و تقویت حرکتهای رو به جلو می شود افزود: هدف اصلی این جایزه نیز همین بوده و امیدواریم تا ضمن تحرک بخشی بیشتر به فعالیتهای داوطلبانه در حوزه محیط زیست، تداوم و گستردگی بیشتر اقدامات محیط زیستی را در سطح کشور شاهد باشیم.

 

نتایج داوری دومین دوره جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش به شرح ذیل است:

رده اول: برندگان برتر جایزه

۱-انجمن خزنده شناسان پارس به مدیریت دکتر هانیه غفاری

۲-موسسه ایده نو دوستدار هرمزگان به مدیریت مریم اقبالی

رده دوم: برندگان ویژه جایزه
الف) برندگان حقیقی
ملک دینار شجره، حسین داستان نما، علیرضا افشون، محمود کشاورز، احمد قلاوند، شهرام دهکردی، حسن ناصر
ب) برندگان در قالب موسسه و انجمن ۱-انجمن هواداران کارون زلال شوشتر به مدیریت نسرین بوستانی ۲-انجمن سفیران بانگ زمین به مدیریت هدی نیکوراد ۳-کانون سبز تمیشه شهرستان کردکوی به مدیریت معصومه کشاورز ۴-موسسه دوستدارن طبیعت جهان نما به مدیریت محمد مخدومی ۵-تشکل یاپراک باران ترکمن به مدیریت منیره قلی پوری

رده سوم: برندگان شایسته تقدیر
الف) برندگان حقیقی: فرشاد نژاد کریمی، آریا لطفی، مینا شیروانی، محمد شفیع ربیعی، علی نجات روستا
ب) برندگان در قالب انجمن و موسسه ۱-انجمن میراث پریشان کازرون به مدیریت محمد جواد سیاح پور ۲-انجمن دانه کاران زاگرس به مدیریت فرامرز پیروزی ۳-انجمن سبز اندیشان کاکی به مدیریت محمد استاد

ارائه دستاوردهای طرح پنج ساله حفاظت از افعی های کوهستانی ایران با محوریت افعی دماوندی در استان تهران

کارگاه ارائه دستاوردهای طرح پنج ساله حفاظت از افعی های کوهستانی ایران با محوریت افعی دماوندی در استان تهران توسط موسسه خزنده شناسان پارس در روز چهارشنبه بیستم آذر هزار و سیصد و نود و هشت در سالن آموزش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور کارشناسان موسسه خزنده شناسان پارس، مسئولین و کارشناسان حیات وحش و زیستگاههای اداره کل محیط زیست استان تهران و همچنین مسئولین و کارشناسان معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.

 

برگزاری کارگاه آشنایی با روش های نوین برآورد جمعیت خزندگان و دوزیستان

کارگاه آشنایی با روش های نوین برآورد جمعیت خزندگان و دوزیستان با همکاری موسسه خزنده شناسان پارس و اداره کل محیط زیست استان تهران با حضور مسئولان، محیط بانان، روسای ادارات، کارشناسان محیط طبیعی و حیات وحش پارکهای ملی خجیر و سرخه‌حصار، اداره کل محیط زیست تهران، شمیرانات، دماوند، ملارد، پیشوا، قرچک، ورامین و رباط کریم روز های سه شنبه پنجم شهریور و دوشنبه یازدهم شهریور نود و هشت در محل مرکز آموزش اداره کل محیط زیست استان تهران برگزار شد. مدرسین این دوره آقای مهندس باربد صفائی مهرو و خانم دکتر هانیه غفاری بودند.