اعضا

ما که هستیم

مؤسسه خزنده شناسان پارس  مؤسسه ای غیر دولتی و غیرانتفاعی زیست محیطی با هدف حفاظت از طبیعت و حیات وحش کشور ایران است. متخصصین و محققین این مؤسسه در تلاشند تا با پژوهش و تحقیق در زمینه دوزیستان و خزندگان از تنوع زیستی این مهره داران در پهنه ایران زمین حفاظت و حمایت نمایند. ما معتقدیم همه در حفظ و حراست از گونه های حیات وحش و زیستگاههای آنها مسئولیم و آینده کره زمین و انسانها به بقای جمعیت های همه گونه ها وابسته است. این مؤسسه سعی دارد با آموزش و آگاه سازی اقشار مختلف جامعه از جمله مردمان بومی، علاقه مندان به طبیعت، دانشجویان، کارشناسان و محیط بانان در خصوص حفظ محیط زیست ایران به ویژه زیستگاه ها و تنوع زیستی دوزیستان و خزندگان، گامی استوار در راه توسعه پایدار محیط زیست و تقویت فرهنگ حفاظت از گونه های بومی و در معرض خطر انقراض بردارد.

ادامه مطلب...

به ما بپیوندید

شما هم می توانید به ما بپیوندید

 

موسسه خزنده شناسان پارس مانند همه موسسات غیر دولتی زیست محیطی در سراسر دنیا از افراد علاقمند به فعالیت در زمینه های حفاظت، آگاه سازی و مطالعات بوم شناختی دعوت می نماید که بصورت داوطلبانه با ما همکاری کنند. در صورت تمایل و آگاهی از چگونگی فعالیت های داوطلبانه می توانید اطلاعات و زمینه همکاری مورد نظر خود را در فرم  بخش فعالیت های داوطلبانه سایت وارد کنید تا درصورت نیاز به مهارت و زمینه مورد علاقه تان با شما تماس گرفته شود.

 

تاریخچه

موسسه خزنده شناسان پارس به عنوان موسسه ای غیر دولتی زیست محیطی و فعال در زمینه دوزیست و خزنده شناسی در ایران با رویکردی کاملاً تخصصی و با هدف ارتقاء سطح دانش و آگاهی در زمینه حــفاظـت و همچنین شناسایی گونه های خزنده و دوزیست و زیستگاه آن ها در تاریخ 30/8/1385 و با شماره ثبت 20434 تاسیس گردیده و فعالیت خود را رسما آغاز کرد.
از بدو تاسیس تا به امروز با تلاش متخصصین جوان این موسسه، طرح های حفاظتی و تحقیقاتی بسیاری در استان های مختلف کشور انجام شده است. همچنین این موسسه با مشارکت و همکاری ارگان هایی نظیر دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، ادارات کل سازمان حفاظت محیط زیست، موزه طبیعت و حیات وحش ایران دارآباد و همچنین سازمان ملل گام هایی در راستای حفاظت از خزندگان و دوزیستان و زیستگاه هایشان در ایران برداشته است.